Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të hash te “Mrizi i Zanave”

Posted: April 22, 2015 in FOTO GALERI, GREAT EXPERIENCE
Tags:

Sigurisht që nuk duhet të prisni që të hani spageti putaneska apo karkaleca deti te ‘Mrizi i Zanave’..Bëhuni gati për të ngrënë gjëra të zakonshme, të ofruara në një mënyrë që me siguri do ta shijoni.

Lëngu i shegës

DSC08345

Mos u trembni! Nuk do të largoheni pa u ngopur!

DSC08354

Ja përse e kisha fjalën. ‘Laknuer’, hudhra e gjizë. Kujdes! Hudhrat janë aty për tu ngrënë, jo për dekor!

DSC08357 DSC08361

Disa lloje djathrash, petulla që mund t’i shoqëroni me kungulleshka apo asparagë..

DSC08362

Po mishi ku është?

DSC08365

Pavarësisht sesi mund të duken, provoni gjithçka! Për këtë jeni aty, apo jo?!

DSC08368

Shishqebap derri, mish keci e salçiçe..mmm ja dhe mishi!

DSC08369

Mish pule me pilaf.. hmm asgjë e jashtëzakonshme,por do ta shijoni tej mase nëse ende nuk jeni ngopur.

DSC08370 DSC08371

Patatet s’kanë s’i mungojnë..

Dhe në mbyllje.. ëmbëlsira! 🙂

11119341_923977114311610_668769496_n

Mund ta provoni shegën në të gjitha format..

Çokollatë!!

DSC08376

Mund ta kisha kënaqur syrin tuaj me pjata të tjera nëse miqtë e mi nuk do kishin nxituar t’i përlanin pjatat pa u vënë mirë në tryezë, por edhe kaq, nuk është pak. Ajo që do ju thoja në përfundim, është se nuk ka diçka që duhet apo nuk duhet ta hash nëse shkon në këtë restorant. Ju duhet të provoni gjithçka sepse secili prej ushqimeve ka një shije specifike që nuk duhet ta humbni përderisa morët mundimin dhe shkuat deri në Fishtë të Lezhës.

Por para se të kaloni në tru e stomak gjithçka çka patë më sipër, jepini vetes mundësi të shijoni natyrën dhe peisazhin mjaft të këndshëm që Fishta të ofron.

Deli Muçollari

Prill, 2015

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s