Archive for October, 2014

Pse rreh zemra në vesh

Posted: October 18, 2014 in DELI`S STUFF, POEZI
Tags:

45327_480277882014871_223922971_n

Po m`rreh zemra në vesh, të shkrova,

se po më puth jastëku fort,

a ndoshta dora ime mbi puthësin e marrë

vizaton trokitje zemre

për veshin lozonjar..

Ti shkrove h dhe a njëra pas tjetrës

disa herë

pastaj re në gjumë të rëndë

dhe unë çova dëm gjithë natën për ti deshifruar kodet e tua,

të vështira ishin. (more…)

Advertisements

“Spaska hidhnim ma tmadh se me mendue per kohet e harese, ne mjerim e vaje”.. e ska hidherim si dashuria.. dashuria qe humb rruges detyren e vet per ta bere zemren te lumtur e shpallet fajtore.. Shpallet me faj se behet nena e frikes me te madhe, tradhetise..dhe ushqehet me friken e nje vajze qe druhet nga ndjenja e vet e ndaluar,,e me friken e nje djali qe nuk refuzon tundimin.. E kush e shijoi dashurine e Paolos dhe Franceskes me shume se ne? Askush. (more…)

Photo shooting

Posted: October 9, 2014 in EVERYTHING ABOUT WORLD
D.Muçollari

D.Muçollari

Lasgush Poradeci buze liqerit

Posted: October 9, 2014 in FOTO GALERI

IMG_2259

Shqiptari

Posted: October 9, 2014 in FOTO GALERI
The Albanian one!

The Albanian one!

Kapiten Gremçi!

Posted: October 9, 2014 in EVERYTHING ABOUT WORLD
Kapiten Gremçi!

Kapiten Gremçi!

Kapiten Gremçi! :P

Posted: October 9, 2014 in EVERYTHING ABOUT WORLD