edhe 300..

Posted: March 6, 2014 in DELI`S STUFF, POEZI

Syshuar sot
pa syte e tu,
300 dite pa qiej blu,,
300 nete zemermalluar
zerin tend
dashuruar..
Syshuar sot
nje dite me teper,
c’ishte dje
do jete dhe neser,,
c’kishte sot
mot 100-fish
ze,sy,buze ne mund te vish..

Gjysma tjeter
larg e larg te kam,
po prane zemres
lerme e mbame,,
afer shpirtit me jeto,
prane e prane
me shtrengo,
afer vetes
lidhme fort,
mbrome si engjell
mbrome si Zot..
Menduar jam
per ty perhere,
300 dite u bene pranvere,,
300 nete mi bere drite
diell per syte e tu,
diell per te mite..
300 here
pata kerkuar
buze e dore
e trup zbuluar,
dot si gjeta dje
as sot,
ne mundsh zemren
ma jep dot?
300 fjale
thene neper buze,
sa te tjera mbet harruar,
do ti them
e sdo i humb,
c’nuk eshte thene
ka per tu shkruar..
Cfare nuk pata
do ti kem,
ku me do
aty do jem,,
cfare nuk pate
marre nga une,
mijra here do kesh me shume..
Se e di
e di fort mire,
zemra zemren e kerkon,
bej durim
shpirti im, gjithcka vjen
dhe pse vonon..! “

Delinda Muçollari

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s