Archive for December, 2013

Marauzhga dhe shoqet e saj..

Posted: December 22, 2013 in DELI`S STUFF, POEZI
Tags:

Ti numёron orёt e tua,kilet e
tua,hapat e tua
dhe udhёs sate tinёz shkon,
mbi ura,shtigje,mbikalime
ku asnjё tjetёr nuk kalon.

Ti zbukuron fjalёt e tua,ritet e tua
dhe idetё
veς qё tё tjerёt tё tё duan
e shtrydhesh- ndrydhesh se do vet,
edhe pa dashur vuan..

(more…)

Advertisements

Një pasdite me Ulpiana Lamën

Posted: December 19, 2013 in FOTO GALERI, PERSONAZH

Nga Delinda Muçollari

 

Ora shënon 17:00. Ndërsa në këtë muzg nëntori fillon të bjerë mbrëmja pak nga pak, në një studio ndizen dritat. Një skenografi kryesisht rozë njofton ardhjen e një dame. Edhe 10 sekonda, një vështrim të fundit skaletës në I-pad, një duartrokitje, një buzëqeshje dhe start!

Është Ulpiana Lama!

(more…)

E DIELL 24 NENTOR

Posted: December 11, 2013 in EVERYTHING ABOUT WORLD

ME PJESMARRJEN E VECANTE TE PERSONIT TIM 😛

24 oret e Ulpianës

Posted: December 11, 2013 in INTERVISTA, PERSONAZH

Nga : Delinda Muçollari

 
Ja rruga pёr tё dalё faqebardhё nё fund tё ditёs! Ulpiana Lama, moderatore e programit “Pasdite nё Top Channel” zbulon pёr “Reporterin” detajet e pёrditshmёrisё sё saj dhe njё kёndvёshtrim kritik mbi gazetarinё nё vend nё kёtё valё ndryshimesh qё po pёrjeton tregu mediatik shqiptar.

(more…)

Nga : Delinda Mucollari

Image

Kur të gjithë gazetarët po kërkonin një copëz vend në një televizion kombëtar ose jo, për tu bërë pjesë e botës së madhe të medias vizive, dy vajza zgjodhën të pushtojnë një strehë tjetër të komunikimit me publikun: Youtube!

(more…)

LUFTA ËSHTË PAQE ?

Posted: December 11, 2013 in AKTUALITET

Nga Delinda Muçollari

Kur gjarpri i xhelozisë i thumboi zemrën, Kaini vrau te vellanë, Abelin dhe luftra shekullore mes familjes se parë ne tokë pasuan. Kur Napoleoni la Korsikën per t`iu dedikuar shkollës ushtarake, e kish fare mirë të qartë se me luftë dhe dhunë do arrinte që Francën dhe emrin e tij t`i bënte të paharrueshme.Kur Adolf Hitlerit iu mbush mendja se

(more…)