Kur mungon ti..

Posted: September 21, 2013 in EVERYTHING ABOUT WORLD

 

Kur ti mungon, bie nata..

njё natё pa yje e pa hёnё,

une ngutem tё t’kёrkoj e para

por tё tё gjej,nuk ёshtё e thёnё..

 

Kёputen gjethet, kur ti mungon

rrugёs mbulojnё tё paktat gjurmё,

rrugёs ku ecnim une nxitoj

se mos tё shoh njё herё mё shumё..

 

Kur ti mungon, nuk e di pse

as trёndafil tё bardhё s’gjej dot

asnjё tё vetёm nuk mё le

nё rast se mё mungon si sot..

 

Njё trёndafil me shtatё petale kam

pёr tё na celur secilёn ditё

bleron i gjithi kur tё kam pranё

kur ti mungon,fletёt venit..

 

Kur ti mungon, prapё nata bie

as gjurmё s’ka,e yll asnji,

me kilometra larg e ndie

j dhe zemrёn time..kur mungon ti..”

.D.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s