Ti po me del nga zemra zvarre..

Posted: August 1, 2013 in DELI`S STUFF
Tags:

Ti po me del nga zemra zvarre..
si gjarper uji do tja mbathesh,
po s’mund te ikesh dalngadale
ku po te ndjekin djajte e nates..
Ti po me del nga zemra vluar
porsi zjarrmi qe se mbaj dot, por s’mund te ndizesh i larguar,
vec brenda meje ndizesh fort..
Ti po me del nga zemra fshehur
si gjithe sekretet qe i pertype,
atje ne fyt kane per te ngecur,
aty ku faljet heshtur mbyte..
Ti po me del nga zemra shtirur,
sikur dikur aty perkisje,
nuk isha une ne ty e vetmja,
ama dhe ti i vetmi s’ishe..

.D.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s