Archive for August, 2013

Rrёfim..

Posted: August 1, 2013 in DELI`S STUFF, THOUGHTS..
Tags:

..sepse Ai ёshtё mall, malli qё

shpirtin kafshon dhe dot s’e tret..

malli qё thumbon sa herё nevojё kam t’i dёgjoj zёrin e prapё s’e gjej..

ai ёshtё zemra bosh kur mungon rreth meje dhe ajri i vetёm s’mё mbush dot me jetё..

ёshtё himn i gdhendur qё mё troket ritmin e tij cdo cast brenda zemrёs..

ёshtё fjala e para qё dua ti oshёtij botёs,

emri i parё qё dua tё kёrkoj duke vrapuar, (more…)

Advertisements

Rrёfim..

Posted: August 1, 2013 in DELI`S STUFF
Tags:

such a shame..

Posted: August 1, 2013 in DELI`S STUFF
Tags:

 

Jetojme ne ditet e zise i dashur,                                                                                                                                                                                                puthim si shenjte kujtimet shkuar,
jetojme nje kohe me magjistricat
yshtim krevatin e harruar..
Endrra te qelqta paskan qene                                                                                                                                                                                                            ato qe thyem e i perlasem,                                                                                                                                                                                                                   tej murit nxire inatit helm,
kur dreqi shpirtit bente dasem..
Jetojme ne grackat e nje kohe
qe nuk lejon per fluturime,
si ndeshkim duart tona shkelim,                                                                                                                                                                                                           e prape me zemer bejme gabime..

 

.D.

Ti po me del nga zemra zvarre..

Posted: August 1, 2013 in DELI`S STUFF
Tags:

Ti po me del nga zemra zvarre..
si gjarper uji do tja mbathesh,
po s’mund te ikesh dalngadale
ku po te ndjekin djajte e nates..
Ti po me del nga zemra vluar
porsi zjarrmi qe se mbaj dot, por s’mund te ndizesh i larguar,
vec brenda meje ndizesh fort..
Ti po me del nga zemra fshehur
si gjithe sekretet qe i pertype,
atje ne fyt kane per te ngecur,
aty ku faljet heshtur mbyte..
Ti po me del nga zemra shtirur,
sikur dikur aty perkisje,
nuk isha une ne ty e vetmja,
ama dhe ti i vetmi s’ishe..

.D.