Ne zemren time..

Posted: July 4, 2013 in DELI`S STUFF

 

Ne zemren time nje det trazuar

i perplas dallget pas bregut tend..
me thuaj valle, si rri pa mua?

kjo heshtje prekjesh nuk te cmend?
Ne zemren time vdesin ylberat,

bluja merr fund ne syrin tim..
me shpjego pse seshte si te tjerat?

qe zhurmojne,rrahin pa mbarim?
Ne zemren time nje zjarr i ftohur..

ti srrezikon te hysh ne te..
a e di valle sa eshte lodhur,

nga thirrjet gricjet e ska zw..
Ne zemren time nje endrr` e plakur

qe enderron te gjeje rini,,
me thuaj si tja heq merakun,

a le te vdese ne agoni?
Ne zemren time i shterur fati,

ne mes te rruges ti e le,,
ne do ta dish s`qan nga inati..

po nga premtimet qe sja dhe..

.D.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s